Пескоструй


Піскоструминна обробка
Холодна абразивна обробка таких поверхонь як камінь, скло, дзеркало, метал, металличиские вироби .
Шляхом шліфовки поверхні піском або іншим абразивним порошком, розпиляним потужним потоком повітря, а при гідроабразивній обробці - струменем води або іншої рідини.
Технологія

При обробці пескоструем абразивні частки прискорюються з абразивоструйного апарату за допомогою енергії стислого повітря.
Для того, щоб за допомогою абразивних часток і стислого повітря забезпечити ефективне очищення, вимагається професійна майстерність, висококласне устаткування і контроль якості. Кожен елемент впливає на результат роботи усієї системи. При очищенні непотрібні матеріали віддаляються поверхня матеріалу зміцнюється і стає підготовленою для нанесення покриттів. За допомогою абразивоструйной очищення з металевих конструкцій видаляють стару фарбу, іржу і інші забруднення. Крім того, при струминному очищенні віддаляється вторинна окалина, яка утворюється на новій сталі.

Незграбні частки абразиву надають шорсткість поверхні і створюють профіль, або насічку. Більшість виробників фарб вказують, яким має бути профіль щоб забезпечити ефективне нанесення їх продукції.

Строители очищают кирпичную кладку перед нанесением шпатлёвки или краски. Абразивоструйная очистка наружной штукатурки и кирпича позволяет удалять старую краску, плесень, копоть, красящие вещества и даже граффити, создавая при этом идеальную поверхность для нанесения покрытия.

Будівельники очищають переднапружені залізобетонні панелі, монолітні бетонні стіни, колони і інші конструкції з бетону для того, щоб видалити залишковий цемент, сліди будівельної опалубки, вицвілі ділянки і оголити бетон.

Окрім обробки стали і кам'яної кладки, за допомогою абразивоструйной очищення можна зняти верхні шари фарби з дерев'яних будинків і човнів. Із скловолокна за допомогою цього очищення зазвичай видаляють верхній шар покриття гелю для того щоб зробити видимими бульбашки повітря. При абразивоструйной очищенні алюмінію, титану, маг­ния і інших металів видаляють результати корозії і, залежно від вибраного абразиву і тиску, наносять профіль.

Нові, м'якші види абразиву (включаючи пластик і пшеничний крохмаль), а також спеціальне абразивоструйное устаткування з низьким тиском використовуються для сухого способу видалення покриттів з сучасних компо­зиционных матеріалів. Це дозволяє очищати літаки, вертольоти, автомобілі, вантажівки і човни без використання абразивоструйной обробки, яка може порушити структуру поверхні. Крім того перехід на сухий спосіб очищення верхніх шарів унеможливлює дії на робітниках токсичних хімічних речовин, використовуваних при очищенні, і виключає витрати, пов'язані з утилізацією небезпечних відходів.

Можливості піскоструминного очищення різноманітні. Оскільки в промисловості регулярно винаходяться нові матеріали і виникає потреба в обробці нових поверхонь, виробникам абразивоструйной техніки і матеріалів доводиться безперервно удосконалювати свої технології і устаткування.

Міри очищення

Вимоги до якості підготовки металевої поверхні перед операціями фарбування нанесення покриттів металізацій встановлює ГОСТ 9.402-2004[3] "Покриття лакофарбні. Підготовка металевих поверхонь до фарбування". У Госте виділяються чотири міри очищення поверхні чорних металів від ока­лины і продуктів корозії :
при огляді з 6-кратним збільшенням окалина і іржа не виявляються;
при огляді неозброєним оком не виявляються окалина, іржа, пригар, залишки формувальної суміші і інші неметалічні шари;
не більше ніж на 5% поверхні є плями і смуги щільно зчепленої окалини і кірка ливарні, видимі неозброєним оком. На будь-якій з ділянок поверхні виробу окалиною зайнята не більше 10% площі пластини 25x25мм;
з поверхні видалені іржа і окалина, що відшаровується.

Цим мірам підготовки поверхні в основному відповідають міри Sa3, Sa 2 1/2, Sa 2, Sa l, що встановлюються міжнародним стандартом ISO 8501-1:2007, : "Підготовка сталевої основи перед нанесенням фарб і подібних покриттів. Візуальна оцінка чистоти поверхні. Міри корозії і міри підготовки непокритої сталевої основи після повного видалення колишніх покриттів".

Основні сфери застосування пескоструя
очищення металевих заготівель від окалини, старої фарби, іржі і інших забруднень
знежирення металевих заготівель перед забарвленням, газотермічним напиленням, гальванотехнічними і тому подібне операціями
очищення арматури електровакуумних приладів перед зборкою і відкачуванням балона
декоративне матування скла

Історично в піскоструминній обробці використовувався звичайний пісок, що промитий і просіює до однорідної фракції. Силікатний пил, що утворюється при дробленні піщинок об оброблювану поверхню, - причина професійного захворювання - силікозу. Тому при піскоструминній обробці в стаціонарних умовах обов'язковий ефективний витяг і вентиляція, в умовах будівництва - носіння респіраторів.

Окрім піску, як абразив може використовуватися сталевий дріб, cтеклянные кульки, корундовий порошок і інші синтетичні абразиви.

Сучасні технології піскоструминної обробки використовують наступні технології:
газодинамічного очищення з розгоном абразиву в реактивному струмені до швидкості в 300 м/з
гідроструминне очищення потоком води з різним тиском (від 100 до 7500 панів)
гідроабразивне очищення потоком води з різним тиском що несе в собі абразив і/або інгібітор
очищення сухим льодом

Усі сучасні лакофарбні матеріали вимагають обов'язкової піскоструминної обробки поверхні для надання їй шорсткості і зняття забруднень. Піскоструминна обробка подовжує термін служби покриттів до шести разів, що дозволяє значно заощадити на капітальному і поточному ремонтах металоконструкцій.